TICS ULUSLARARASI GÖZETİM  A.Ş.

Tarım Ürünleri Gözetimi

- Tarım sektörü üzerinde de küresel tedarik günümüz çağında en önemli konular arasında yer almaktadır. Çiftçiler, üretici firmalar ve tarım ürünleri yetiştiricileri, dünyanın her köşesinde yer alan pazarlara ulaşmaya çalışmaktadır. Bütün ticari güzergahlar üzerinde hızlı bir ulaşım sağlamak, gümrük noktaları ve liman ile sağlam bağlantılar kurmak önemlidir.
- Tarım sektörü üzerinde her şey taşımacılık faaliyetlerinin kalitesi ve düzeniyle bitmiyor. Özellikle ülke dışına gönderilecek olan ürünler, katı kimyasal maddelerin ve gübrelerin iyice gözetilmesi de gerekmektedir.
- Dünya ticareti üzerinde tarım sektörü adına en çok kısıtlamaya tabi tutulan sektörler arasında yer alır. Dünya nüfusunun çok hızlı artması ile beraber ihtiyaçlar da doğru orantılı olacak şekilde artmaktadır. Gelişmeler, dünyada tarım ve gıda ürünleri ihtiyacını oldukça kritik bir faktör yapmaktadır.
- Denetim ve gözetim kuruluşları tarafından gerçekleştirilmekte olan muayene, analiz, denetim, ölçüm ve testler tarzındaki hizmetler oldukça önemlidir.
- Başlıca tarım ürünleri, katı kimyasal madde ve gübre gözetim hizmetlerimiz;
- Draft survey
- Yükleme öncesi stok kontrolleri
- Ambar temizlik kontrolleri
- Numune alımı, hazırlanması ( Gafta, Fosfa, TSE standartlarına göre )
- Tahliye, yükleme ve miktar kontrolleri

Tarım sektörü üzerinde her şey taşımacılık faaliyetlerinin kalitesi ve düzeniyle bitmiyor. Özellikle ülke dışına gönderilecek olan ürünler, katı kimyasal maddelerin ve gübrelerin iyice gözetilmesi de gerekmektedir.