TICS ULUSLARARASI GÖZETİM  A.Ş.

Tekstil Sektörü Hizmetleri

- Tekstil sektörü, ekonomik kalkınma açısından kilit rol oynayan bir sektördür. Ülkemizde bir yandan uluslararası giyim markaları şube açarken, bir yandan da yerel markalar giderek küreselleşmektedir. Üretici firmaların ürün kalitelerini artmaları ile birlikte tekstil sektörü ülkemizin en büyük sanayi kollarından bir haline gelmiştir.

- Tekstil ürünleri için kalite güvence hizmetleri ve özelleştirilebilir kontrol listeleri, malzeme tedarikinden üretim faaliyetlerine, üretimin tamamlanmasından raflarda yerini almasına kadar tedarik zincirinin her aşamasında bu ürünlerin kalitesinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Yetkili kuruluşlar, karmaşık ve sürekli değişen uluslararası düzenlemeler çerçevesinde, ayakkabı üretimi dahil tekstil sektörünün her alanında bu hizmetleri vermektedir.

- Hazır giyim ve konfeksiyon, kumaş, iç giyim, iç çamaşırı, ayakkabı, çanta, bavul, şapka, çocuk ve bebek giysileri, peluş ürünler, ev tekstili ürünleri, deri ürünleri ve giyim aksesuarları kapsayan bu hizmetler güvenli ve kaliteli ürünlerin üretilmesinde önemli olmaktadır.

- Tekstil sektöründe başlıca test hizmetlerimiz;

- Fiziksel Testler

- Aşınma dayanımı, boncuklanma, büküm, buruşmazlık açısı, dikiş açılması, dikiş kayması, dökümlülük, düğme vuruş, hav tutma, iplik muhavemeti, kopma mukavemeti, leke tutmazlık, oyuncak güvenliği, su buharı geçirgenliği, su emiciliği ve yırtılma mukavemeti testleri.

- Haslık Testleri

- Asit damlatma, boyarmadde transferine karşı renk haslığı, deniz suyu, havuz suyu, hava şartlarında ışık, kuru temizleme, ozon, paslanma dayanımı, sıcak pres, sürtme, ter ve yıkama haslığı testleri.

- Kimyasal ve Ekolojik Testler

- Azo boyar madde, BHT içeriği, biyosit, fitalat, formaldehit, kanserojen madde, kozmetiklerde serbest formaldehit, çocuk metal aksesuarları ve metal ürünlerinde kurşun, lif sayısı, nem oranı, oyuncak güvenliği, pamukta merserizasyon, pestisitler, pH değeri ve yanmazlık apresi testleri.

- Mikrobiyoloji Testleri

- Antibakteriyal aktivite, antifungal aktivite, deri ürünlerin küflenmeye karşı direnci, kağıt ve kağıt ürünlerinde fungus, kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler ve toplam mikroorganizma yükü testleri.

- Spesifik Testler

- Deride ekstrakte edilebilen ağır metaller, deride formaldehit tayini, deride ışık haslığı, deride kopma mukavemeti ve uzama, deride pH değeri, deride su haslığı, halatların genel fiziksel ve mekanik özellikleri, kağıt ürünlerde emme hızı, kağıt ürünlerde kuru kopma mukavemeti ve koruyucu giyeceklerde yağmura karşı koruma testleri.

- Yanmazlık Testleri

- Yatakların tutuşabilirliği, çocuk yatak kıyafetleri yanma davranışı, giysi ve giysilik kumaşlarda yanma, halı ve kilimlerin yüzey yanabilirliği, koruyucu giyeceklerde ısı ve aleve karşı koruma, döşeme ile kaplanmış mobilyanın yanabilirliği, motorlu taşıtlarda iç malzemelerin yanma davranışı, oyuncak güvenliği ve gece giysilerinin yanma davranışı testleri

 

Hazır giyim ve konfeksiyon, kumaş, iç giyim, iç çamaşırı, ayakkabı, çanta, bavul, şapka, çocuk ve bebek giysileri, peluş ürünler, ev tekstili ürünleri, deri ürünleri ve giyim aksesuarları kapsayan bu hizmetler güvenli ve kaliteli ürünlerin üretilmesinde önemli olmaktadır.